SCRUM MASTER / AGILE PROJECT MANAGER

O pozici

Ve společnosti ACTUM se zaměřujeme na střední a velké projekty digitálních transformací v oblastech webových portálů, e-shopů, mobilních aplikací, e-mailingu, call center a sociálních sítí pro zákazníky z Čech, Německa, Nizozemska, Velké Británie či USA.

Jako Scrum Master v Actum budete pracovat s jedním či více týmy složenými z obecně technických specialistů a odborníků na straně klienta i společnosti ACTUM jako jsou vývojáři, testeři či solutions architekti.

Mezi Vaše hlavní zodpovědnosti bude patřit vedení a podpora plánování, realizace, kontrola, monitorování a ukončení projektů. Své znalosti procesů a metod agilního vývoje využijete také v rámci koučování a trénování nejen interních členů týmu, ale také externích klientů.

Hlavní pracovní náplň

  • Řízení projektů napříč businessem a IT
  • Vedení a koučování týmu vývojářů na projektech k efektivnímu plnění termínů
  • Nastavení projektových pravidel s motivačním přístupem k týmu
  • Dodržování principů agilního vývoje
  • Komunikace s managementem a ostatními týmy pro zajištění správných informací a cílů
  • Excelentní komunikační a analytické schopnosti
  • Velmi dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem (práce na mezinárodním projektu)
  • Přátelská osobnost s přirozenou autoritou
  • Logické myšlení, schopnost samostatně řešit problémy a hledat alternativy řešení
  • Schopnost pracovat na více úkolech najednou
  • Zkušenosti v IT či s realizací webů velkou výhodou
  • Zkušenosti s projektovým řízením/znalosti agilního vývoje výhodou
  • SCRUM certifikaci uvítáme

Očekávané znalosti a požadavky

Praxe v oblasti agilní metodologie

  • Praxe jako člen týmu i kouč na pozici vedoucího agilního týmu nebo Scrum Mastera
  • Praxe s vývojem vysoce kvalitních digitálních produktů, které pomáhají realizovat obchodní schopnosti a cíle pomocí technologií
  • Znalosti a porozumění ohledně nejlepší programovacích postupů a procesů (např. vývoj založený na testování, průběžná integrace atd.)
  • Vysoká úroveň znalostí a zkušeností v oblasti analyzování požadavků, tvorby wireframů, tvorby/úpravy produktových backlogů, psaní tzv. user stories a schvalovacích kritérií ve spolupráci s Product Owner na straně našeho klienta
  • Praxe s realizováním a vyučováním agilní metodologie v režimu workshopu či klasické třídy (preferováno)
  • Vytrvalá prioritizace a harmonizace se zúčastněnými stranami z oblasti obchodu a IT s cílem zajistit tu nejvyšší možnou hodnotu
  • Excelentní dovednosti v oblasti projektového managementu a schopnost plánovat několik kroků v předstihu před týmem a najít případná skrytá rizika uvnitř týmu
  • Odborné znalosti procesních a agilních metodologií (t.j. XP, Scrum, Kanban)

Obecné kompetence:

  • Schopnost konzistentně pracovat na vysoké úrovni a upravit své metody tak, aby se dosáhlo nejlepšího možného řešení pro klienta
  • Schopnost nadchnout se pro komplexní řešení problémů a prosazovat inovativní řešení
  • Schopnost pracovat pod tlakem, efektivně řídit očekávání klientů a odolávat tlaku na tým ze strany klienta
  • Excelentní komunikační dovednosti a zároveň schopnost přesvědčit zainteresované vedoucí a IT manažery k přechodu na agilní metodologii
  • Excelentní dovednosti ve vedení lidí a pocit uspokojení z učení/mentorování ostatních
  • Schopnost úspěšně balancovat mezi strategickým jednáním s vedoucími manažery na straně klientů a poskytováním agilního koučingu jednotlivým týmům
  • Pečlivost a smysl pro inovace
  • Týmový duch a dobré komunikační schopnosti
  • Chuť dále se rozvíjet a učit se nové věci

Co nabízíme

  • Vzdělání
    • ACTUM Academy
    • Možnost získat certifikace
    • Interní a externí školení
    • Angličtina s Američanem
    • Čeština pro cizince
  • Sport
    • ACTUM trips and sport
    • Team buildingy
    • Běžecké závody
    • Kolárna a sprchy
    • Multisport karty
  • Pracovní prostředí
    • Moderní kanceláře v Holešovicích
    • Mezinárodní tým i klienti
    • Flexibilní pracovní doba
    • Neformální styl oblékání
    • MacBook Air nebo Lenovo
  • Relax
    • 5 týdnů dovolené
    • Sleva na dovolenou na jachtě
    • ACTUM Café plné dobrot
    • Relax zóny s ovocem a nápoji
    • Příležitostný home office

Povinné

Životopis nebo portfolio (podporované formáty .doc, .pdf, max. 2 MB)